Про кафедру

     Філологічний факультет - найстаріший в університеті, з багатою історією і своїми традиціями. Він є одним з провідних наукових і освітніх центрів України в галузі української та російської філології, прикладної лінгвістики, журналістики, психології та культурології.
     Кафедра готує в першу чергу фахівців в області, яку можна назвати людинознавством, оскільки саме мова, культура, психологія та інформаційна обізнаність роблять людину людиною. Якщо ви хочете почати пошук істини людського буття, нехай і недосяжною, то вам - до нас. І не дивно, що серед випускників філологічного факультету чимало відомих в нашій країні і за її межами вчених, письменників, журналістів, літературних критиків, вчителів-новаторів. У 1953 році диплом з відзнакою за спеціальністю «Російська мова і література» отримав І.Г. Дзюба - один з провідних українських літературознавців і культурологів, академік НАН України, Герой України, в 1992-1994 рр. - Міністр культури України.
     З 1954 до 1959 р студентом українського відділення був В.С. Стус, Герой України, відомий український поет, політичний в'язень, який трагічно загинув в одному з мордовських таборів. В їх залікових книжках, які зберігаються в університеті, - тільки відмінні оцінки. Вони брали активну участь у громадському та науковому житті. У різні роки на філологічному факультеті навчалися також відомі письменники і поети В. Голобородько, Е. Лаврентьєва, І. Білий, О. Орач, Н. Хаткина, Санкт-професор Петербурзького педагогічного університету К.Г. Ісупов, заслужені вчителі України М.В. Габелія, К.І. Приходько та ін.
     Факультет забезпечує фундаментальність, гнучкість освіти. Цінність одержуваного на факультеті гуманітарної освіти не залежить від кон'юнктурних коливань і визнається в Україні і за кордоном.
     Ми впевнені, що кожен з наших випускників потенційно - зірка першої величини. Але шлях до зірок довгий, і починати його потрібно з першого робочого місця. Без нього ж не залишиться ніхто з вас. Випускники факультету працюють в галузі освіти і культури, засобах масової інформації, видавництвах, правоохоронних установах, комерційних структурах і т.д.
     На десяти кафедрах факультету, кадровий склад яких формувався протягом багатьох років, працюють викладачі, значна частина яких є випускниками нашого університету. Для забезпечення навчального процесу, крім штатних працівників, запрошуються також провідні наукові співробітники НАН України. Підготовка фахівців проводиться за освітньо-кваліфікаційними рівнями: бакалавр, спеціаліст та магістр. На ряді кафедр є аспірантура і докторантура.
     На факультеті створені і успішно функціонують кілька наукових шкіл, щорічно виходять наукові журнали, в яких публікують свої дослідження не тільки викладачі, а й студенти. Наукова робота здійснюється також відповідно до угод, укладених з іншими вузами України, ближнього і далекого зарубіжжя.
     Факультет готує філологів, викладачів української мови і літератури, російської мови і літератури, прикладних лінгвістів, психологів, журналістів, культурологів. Випускники факультету працюють в галузі освіти і культури, засобах масової інформації, видавництвах, правоохоронних установах, комерційних структурах тощо.
     На кафедрах діє аспірантура за спеціальностями: українська література, українська мова, російська література, російська мова, загальне мовознавство, фольклористика, теорія літератури, педагогіка та психологія.